Pomozte si od bolestí hlavy

Bolest hlavy může být celkem snesitelná až po tu, která vás může vyřadit na celý den z provozu. Zvlášť migrény mohou doprovázet i jiné symptomy jako je zvracení, citlivost na světlo, pachy, možné jsou i závratě. Migréna postihuje většinou pouze polovinu hlavy. Někdy tyto typické bolesti hlavy postihuje aura, která je předzvěstí záchvatu bolesti. Častěji migrénami trpí ženy. Mnohdy je příčinou těchto bolestí hlavy i genetická dispozice nebo alergie. Spouštěčem může být třeba čokoláda, stres i alkohol. Pomoci od těchto úporných bolestí si můžete užitím léků nebo můžete vyzkoušet šetrnější léčbu bylinkami. Bylinky mohou pomoci jako prevence před záchvaty nebo při samotné léčbě. Účinné nejsou pouze bylinné čaje, můžete je doplnit aromaterapií nebo bylinnými obklady.

Devětsil

Vyzkoušejte prvosenku. Užívat můžete čaj z kořene i květu. Kromě migrény můžete prvosenku využít při žaludeční nevolnosti, která také nezřídka bolesti hlavy provází. Pozitivně působí při katarech dýchacích cest. Prvosenkový čaj můžete přisladit medem nebo míchat s jinými bylinami. Účinná je i máta peprná, levandule nebo vrbová kůra, která obsahuje látku podobnou acylpirinu. Bolesti hlavy zklidní čaj z devětsilu nebo ze zázvorového oddenku.

bolest hlavy

Chcete-li bylinné čaje kombinovat s jinou léčbou potírejte si spánky a bylinné silice vtírejte do čela. Silice vždy smíchejte s olejem, abyste si nepodráždili pokožku. Ulevit od bolesti vám mohou koupele. Připravte si koupel z rozmarýnového listu. Sušenou hrst rozmarýnu zalijte litrem horké vody a nechte 30 minut pod poklicí vylouhovat. Odvar sceďte a přilijte do koupele. Lázeň neprovádějte déle než 15 minut. Bylinné silice proniknou do pokožky. Léčbu umocněte aromaterapií. Vůně levandule zklidní mysl a od bolesti uleví. Z levandule si můžete připravit lázeň stejně jako z rozmarýny.