Plstění se stalo velmi oblíbenou textilní pomůckou pro kreativní tvoření již za socialismu. Tehdy byly tyto materiály v různých barvách dostupné pro výtvarné kroužky v rámci pionýrských či svazáckých organizací a z plsti se zhotovovaly například podkladové archy pro zapichování odznaků, které v té době bývaly námětem pro sběratelskou činnost.
Z plsti se vyráběly ve dvacátém století i pánské klobouky, které byly typickým symbolem zejména meziválečné éry první republiky,… klobouk dnes sice téměř nikdo nenosí, ale plstění se z naší mysli nevytratilo a naopak se stalo námětem pro kreativní tvorbu kupříkladu v retro stylu, s nímž si meziválečné či poválečné období padesátých až sedmdesátých let můžeme připomenout i my.
Oděvní doplňky – k retro stylu neodmyslitelně patří například puntíky – puntíkované dámské šaty, s nimiž získá každá žena či dívka na atraktivitě, protože připomínají nevinnost a zároveň touhu po harmonii. Bílé puntíky na červeném podkladu mají značný symbolický význam pro uklidnění mysli a působí zároveň jako antistres. Z plsti si můžete k tomuto svéráznému oblečení zhotovit kloboučky, ozdobné opasky či umělé květiny, sponky do vlasů, prsteny, náušnice a třeba i ozdoby nad kotník.
Papuče – budete-li pořádat retro party, mohou se vám tu hodit domácí papuče z plsti, a třeba i v puntíkovaném stylu, což může být pro vaše hosty skutečně unikátní počin. Plstěné bačkůrky jsou hřejivé a uplatníte je hlavně v zimě, kdy zvete vaše hosty i k posezení do zasklené lodžie či zimní zahrady.
Hračky pro děti – z plsti lze vyrábět mnoho krásných hraček pro děti, například figurky lidí či zvířátek, ptáčky, motýlky, vánoční ozdoby, náhrdelníky, girlandy, obaly na knihy a sešity, imitace vánočního cukroví, prostírání a mnoho dalších dekorativních i užitných předmětů. Nezapomínejte, že plstění se dodává na trh v mnoha barevných variacích a lze z něj zhotovit takřka cokoli.